Müzik Dünyasında 20 Yaşından Önce Büyük Üne Kavuşmuş 15 İsim

Ün dediğimiz yavaş yavaş artan bir şey olsa da müzik dünyasında bazı isimler için bu geçerli değil. Biz de Avaz olarak 20 yaşından önce dünya çapında üne kavuşan isimleri listeledik.

1. Lorde

1996 yılında doğan Lorde şuan piyasada olan çoğu ismin müzik kariyerlerinden bile genç. 18 yaşında kazandığı iki Grammy onu bu listenin baş taçlarından biri yapıyor.

2. Justin Bieber

1994 yılında doğduktan sonra Baby’i çıkarması sadece 16 sene süren Justin Bieber de burada.

3. Arctic Monkeys

Grubun ortalamasını alırsak 1985,5 doğumlu sayabiliriz onları. İlk çıktıklarında ergen halleri ise şimdilerde güzel bir nostalji.

4. Miley Cyrus

Miley Steward ile televizyonda yakaladığı ünü müzik dünyasına çok iyi bir şekilde geçiren Miley Cyrus bu listede olmazsa olmazdı.

5. Taylor Swift

1989 doğumlu olduğunu son albümüyle gözümüze sokan Taylor Swift daha çocuk sayılabilecek bir yaşta bütün A.B.D.’nin gözdesi olmuştu bile.

6. Robyn

1979 doğumlu Robyn Show Me Love ile 90’ların sonlarına yetişse de o zamanlarda ünlü olamayı başarmıştı.

7. Avril Lavinge

Kaykaylı Avril’i unutacağımızı düşünmediniz di mi? Sk8er Boi yayınlandığı zaman Avril sadece 18 yaşındaydı. Sonra da hep aynı kaldı zannımızca.

8. Disclosure

Howard kardeş hatırına Disclosure da listemizde. Settle albümünü düşündükçe içimiz bir hoş oluyor. Bu yaşta bu yapılır mı diyoruz.

9. Rihanna

1988 doğumlu Rihanna Pon De Replay ile buraları bile salladığı zamanı hatırlıyorsunuz değil mi? O zamanlar 17 yaşında olduğunu da biliyor muydunuz?

10. Babymetal

Metal yapan Japon “teenage” kızlar bunlar meşhur olmayacak da biz mi olacağız?

11. Jake Bugg

Alternatif-rock’ta bir dünya devi Jake Bugg, ilk kez Glastonbury sahnesinde 17 yaşında olunca bu listede yeri hemen hazırlandı.

12. Tyler The Creator

Rap dünyasında da gözümüze Tyler The Creator çarpıyor. Yonkers’ı yayınladığı zaman 20 yaşındaymış.

13. Martin Garrix

Elektronik dünyasında ise Animals fatihi Martin Garrix listede kendine yer açıyor. Martin Garrix’in Animals’ı yazdığı yaştasın diye marşlara konu oluyor.

14. Ariana Grande

Yaşı hep on dokuz gösterse de 1993 doğumlu Ariana Grande 20 yaşında yayınladığı The Way ile listemize son anda bir giriş yapıyor.

15. Michael Jackson

Jackson 5’ın en küçükğü daha okula başlamadan müziğe başlayan Michael Jackson listemizin de finali.

The post Müzik Dünyasında 20 Yaşından Önce Büyük Üne Kavuşmuş 15 İsim appeared first on .

Kaynak: Listelist

Haberin Devamı: Müzik Dünyasında 20 Yaşından Önce Büyük Üne Kavuşmuş 15 İsim

Bu habere yorum yap

yorum